Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά και απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ (ΠΡΑΞΗ 19/30-6-2017)

Ανακοινώνεται ότι με την υπ? αριθ. 19/30-6-2017 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Χίου ορίστηκε προθεσμία υποβολής αιτήσεων:

• απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ,
  • τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά όσων βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ
  • συμπλήρωσης ωραρίου σε λειτουργικά κενά

από την ανάρτηση της παρούσας και  μέχρι Δευτέρα,  31-7-2017  και ώρα  14:00.

Επισημαίνεται ότι οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι θα υποβάλουν τις σχετικές αιτήσεις, πρέπει να θεωρήσουν ότι σε όλα τα σχολεία υπάρχουν λειτουργικά κενά .

Μετά την πραγματοποίηση των αποσπάσεων και τη διαμόρφωση του πίνακα των λειτουργικών κενών των σχολείων της ΔΔΕ Χίου (περί τα τέλη Αυγούστου 2017), θα δοθεί στους ενδιαφερόμενους η δυνατότητα τροποποίησης των υποβληθεισών αιτήσεων προτίμησης ή υποβολής συμπληρωματικών αιτήσεων.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να παρακολουθούν τις αναρτήσεις στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης.