Eνημέρωση επί της διαδικασίας κάλυψης λειτουργικών κενών

Ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς ότι το ΠΥΣΔΕ Χίου στη σημερινή του συνεδρίαση (28-8-2020) εξέτασε τις προσωρινές τοποθετήσεις/διαθέσεις/αποσπάσεις μονίμων εκπαιδευτικών (και νεοδιοριζόμενων) σε ΣΜΕΑΕ και Τ.Ε. Η απόφαση θα ανακοινωθεί τη Δευτέρα 31/08/2020. Δίνεται προθεσμία υποβολής ενστάσεων επί των τοποθετήσεων σε ΣΜΕΑΕ και Τ.Ε. μέχρι την Τετάρτη 2/9/2020 και ώρα 10:00.

Την Πέμπτη 3/9/2020 το ΠΥΣΔΕ θα συνεδριάσει για την εξέταση των τοποθετήσεων/διαθέσεων/αποσπάσεων μονίμων εκπαιδευτικών στα τμήματα Γενικής παιδείας, καθώς και των οριστικών τοποθετήσεων των αναπληρωτών της Β΄Χίου.

Οι οριστικές τοποθετήσεις των υπολοίπων αναπληρωτών (Α΄Χίου) θα ακολουθήσουν σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί.

Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση ΠΥΣΔΕ θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν προσωρινά υπηρεσία ΄την 1η Σεπτεμβρίου 2020 στα σχολεία που ήταν τοποθετημένοι κατά το προηγούμενο σχολικό έτος έως ότου ανακοινωθεί η νέα προσωρινή τους τοποθέτηση.