Ενημέρωση για αναπληρωτές Γ΄ φάσης

Σας ενημερώνουμε ότι οι αποφάσεις προσωρινής τοποθέτησης-διάθεσης σε σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Χίου όλων των αναπληρωτών που προσελήφθησαν στη Γ΄ φάση (Γενικής Παιδείας, Εξατομικευμένης, Εξειδικευμένης, Μουσικού και μελών ΕΕΠ) έχουν αποσταλεί στα σχολεία που τοποθετούνται ή/και διατίθενται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί, καθώς και στα προσωπικά τους e-mails. Σε περίπτωση που προσληφθείς/-είσα εκπαιδευτικός δεν έχει λάβει το ηλεκτρονικό μήνυμα με την απόφαση προσωρινής τοποθέτησης, παρακαλείται, αφού πρώτα ελέγξει και την ανεπιθύμητη αλληλογραφία του/της, να επικοινωνήσει με την Υπηρεσία μας (22710-20239).

Σας υπενθυμίζουμε ότι η ανάληψη υπηρεσίας των αναπληρωτών εκπαιδευτικών στις σχολικές μονάδες προσωρινής τοποθέτησης-διάθεσής τους μπορεί να γίνει εντός δύο ημερών από την επομένη της έκδοσης της απόφασης προσωρινής τοποθέτησης-διάθεσης σε σχολικές μονάδες, δηλαδή στις 8 ή στις 9 Οκτωβρίου 2020, με εξαίρεση τους αναπληρωτές του Μουσικού Σχολείου, για τους οποίους η ανάληψη υπηρεσίας μπορεί να γίνει από Τετάρτη 7 Οκτωβρίου έως και Παρασκευή 9 Οκτωβρίου.

Για κάθε περαιτέρω διευκρίνιση είμαστε στη διάθεσή σας.