Πίνακες μοριοδότησης αιτούντων μετάθεση 2020-2021

Η Δ.Δ.Ε. ΧΙΟΥ ανακοινώνει σήμερα 14-12-2020 τους πίνακες με τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, κλάδο, ειδικότητα και μονάδες μετάθεσης κατά κριτήριο και στο σύνολό τους) των αιτούντων μετάθεση εκπαιδευτικών.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:

Επισημαίνεται ότι δεν προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις ανακοίνωση πινάκων με τα στοιχεία των αιτούντων μετάθεση σε Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, Μουσικά και Καλλιτεχνικά Σχολεία. Οι μεταθέσεις στα σχολεία αυτά πραγματοποιούνται βάσει προσόντων και όχι μοριοδότησης.

Επισημαίνεται, επίσης, ότι τα μόρια που αφορούν την εντοπιότητα και συνυπηρέτηση στις αιτήσεις μετάθεσης για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση θα αποδοθούν μετά τη δήλωση σχολείων.

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

Από 14/12/2020 μέχρι και 18/12/2020 θα υποβάλλονται ενστάσεις  με απλή αίτηση προς το ΠΥΣΔΕ ΧΙΟΥ και μόνον  ηλεκτρονικά στο mail@dide.chi.sch.gr  με θέμα:

?[ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ]_ΕΝΣΤΑΣΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ 2020-2021?.

Σε περίπτωση δικαίωσης, θα γίνεται διόρθωση των ηλεκτρονικών αιτήσεων από το ΠΥΣΔΕ ΧΙΟΥ.