Πίνακας οργανικών κενών-πλεονασμάτων 2021-2022. Υποβολή αιτήσεων-δηλώσεων υπεραριθμίας, ένταξης σε ειδική κατηγορία, βελτίωσης θέσης ή/και τοποθέτησης σε οργανικό κενό

Το ΠΥΣΔΕ Χίου με τη συνεδρίαση του (Πρ. 9/21-5-2021) καθόρισε και ανακοινώνει τον Πίνακα οργανικών κενών και πλεονασμάτων 2021-2022.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί:

Α) να υποβάλουν δήλωση  για το  αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι ή όχι στη σχολική μονάδα που ανήκουν οργανικά (εφόσον  υπάρχει  υπεραριθμία της ειδικότητάς τους στον Πίνακα Οργανικών Κενών-Πλεονασμάτων 2021-22).

Β) να υποβάλουν αίτηση και τα απαραίτητα δικαιολογητικά για ένταξη στις ειδικές κατηγορίες.

Γ) να υποβάλουν δήλωση προτίμησης για τοποθέτηση σε οργανικά κενά. Η δήλωση αυτή αφορά όσους εκπαιδευτικούς:

• ζητούν ένταξη στις ειδικές κατηγορίες
  • έχουν οργανική και ζητούν βελτίωση θέσης εντός της ίδιας περιοχής μετάθεσης του ΠΥΣΔΕ Χίου
  • βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και ζητούν οριστική τοποθέτηση
  • μετατέθηκαν στο ΠΥΣΔΕ Χίου το 2021

Η προθεσμία για όλα τα παραπάνω ορίζεται από Σάββατο 22-5-2021 μέχρι και Τρίτη  25-5-2021  και  ώρα  11:00΄

Σημ. Οι αιτήσεις-δηλώσεις και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά αποστέλλονται μόνο ηλεκτρονικά (σαρωμένα, με πρωτότυπη υπογραφή) στο mail@dide.chi.sch.gr εντός της προαναφερθείσας προθεσμίας. Επισυνάπτονται πρότυπα αιτήσεων-δηλώσεων για κάθε περίπτωση.

Επισημαίνεται  ότι στις σχολικές μονάδες που προκύπτει υπεραριθμία, όλοι οι εκπαιδευτικοί της ειδικότητας  οφείλουν να δηλώσουν οπωσδήποτε αν επιθυμούν να κριθούν υπεράριθμοι ή όχι.