Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για των πλήρωση της κενούμενης θέσης Διευθυντή/ ντριας του 1ου Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Οινουσσών της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χίου

Πίνακες τοποθετήσεων, διαθέσεων, αποσπάσεων εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά 2019-2020 (Πρ. ΠΥΣΔΕ 27/ 3&4-9-2019

Ορίζεται προθεσμία υποβολής ενστάσεων επί των τοποθετήσεων, διαθέσεων, αποσπάσεων σε λειτουργικά κενά από Πέμπτη 5-9-2019 έως και Δευτέρα 9-9-2019 και ώρα 9:00 π.μ.

Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για τη δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη κατά το σχολικό έτος 2019-2020

Οι δηλώσεις περιοχών προτίμησης υποβάλλονται από την Τετάρτη 28 Αυγούστου έως και τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019.

«Προκήρυξη για την πλήρωση των κενούμενων θέσεων Προϊσταμένων των Τμημάτων Εκπαιδευτικών Θεμάτων των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λέσβου και Χίου»

Η προθεσμία αρχίζει από την Τετάρτη 28 Αυγούστου 2019 έως και την Τετάρτη 04 Σεπτεμβρίου 2019

Προκήρυξη πλήρωσης θέσεων εκπαιδευτικών των ελληνόφωνων και αγγλόφωνων τμημάτων Πρωτοβάθμιου και Δευτεροβάθμιου Κύκλου του Σχολείου Ευρωπαϊκής Παιδείας Ηρακλείου για το σχολικό έτος 2019-2020

Αποσπάσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.-Ε.Β.Π.) σε υπηρεσίες και φορείς αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για το σχολικό έτος 2019-2020

Το Υπουργείo Παιδείας και Θρησκευμάτων
καλεί

α) τα μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) που επιθυμούν να αποσπασθούν στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Γενική Γραμματεία ΥΠΑΙΘ και Δ/νσεις Εκπ/σης ΠΕ & ΔΕ, Περιφερειακές Δ/νσεις Εκπ/σης) και σε ανεξάρτητες ή αποκεντρωμένες υπηρεσίες και σε εποπτευόμενα νομικά πρόσωπα δημοσίου και ιδιωτικού δικαίου του ΥΠΑΙΘ και

β) τα μέλη του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) που επιθυμούν να αποσπασθούν στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Γενική Γραμματεία ΥΠΑΙΘ και Δ/νσεις Εκπ/σης ΠΕ & ΔΕ, Περιφερειακές Δ/νσεις Εκπ/σης) για το σχολικό έτος 2019-2020 να υποβάλουν αίτηση από 13/08/2019 μέχρι και 22/08/2019.

Επίσης σας ενημερώνουμε, ύστερα από επικοινωνία των Πανεπιστημίων , ότι υπάρχουν οι κάτωθι αλλαγές  στα email και τηλ. στο πινακάκι των Πανεπιστημίων.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ -ΤΕΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ (email)

ΤΗΛΕΦΩΝΟ

ΕΚΠΑ rector@uoa.gr
       mbarka@uoa.gr
ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ rector_office@staff.teicrete.gr

alibalie@staff.hmu.gr

2810379391

Πρόσκληση για υποβολή αιτήσεων τοποθέτησης σε λειτουργικά κενά και απόσπασης εντός ΠΥΣΔΕ

Στο πλαίσιο της διαδικασίας κάλυψης λειτουργικών κενών στις σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Χίου, σχ. έτους 2019 – 2020, καλούνται οι εκπαιδευτικοί, εφ΄ όσον το επιθυμούν, να υποβάλλουν αίτηση – δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων.

Οι εκπαιδευτικοί να θεωρήσουν ότι σε όλες τις σχολικές μονάδες υπάρχουν λειτουργικά κενά ανά κλάδο και ειδικότητα.

Επισυνάπτονται τα έντυπα των σχετικών αιτήσεων.

Η προθεσμία υποβολής της αίτησης αρχίζει από την Πέμπτη 8-8-2019 και λήγει τη Δευτέρα 26-8-2019.

Η Διευθύντρια  Εκπαίδευσης

Ευτυχία Μ. Βλυσίδου

Αποσπάσεις Ειδικού Εκπαιδευτικού (Ε.Ε.Π.) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε για το διδακτικό έτος 2019-2020 και Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) σε Κ.Ε.Σ.Υ. για το σχολικό έτος 2019-2020

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΜΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΑ ΣΔΕ

Πίνακας εναπομεινάντων οργανικών κενών-πλεονασμάτων 2019-2020

Ορισμός προθεσμίας υποβολής αιτήσεων τοποθέτησης στα εναπομείναντα οργανικά κενά όσων παρέμειναν υπεράριθμοι μετά το πέρας της διαδικασίας, μέχρι την Τρίτη, 30-7-2019 και ώρα 10:00.

Επικαιροποιημένος Πίνακας οργανικών κενών-πλεονασμάτων μετά την τοποθέτηση των υπεραρίθμων και ένταξη εκπαιδευτικών στις ειδικές κατηγορίες (Πρ. ΠΥΣΔΕ 22/19-7-2019)

Ανακοινώνεται ο πίνακας οργανικών κενών – πλεονασμάτων, που οριστικοποιήθηκε με την υπ’ αριθμ. 22/19-7-2019 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Χίου, μετά την παρέλευση άπρακτης της προθεσμίας υποβολής ενστάσεων επί της διαδικασίας τοποθέτησης των ονομαστικά χαρακτηρισμένων υπεραρίθμων.

Με την ίδια Πράξη του ΠΥΣΔΕ Χίου κρίθηκε η ένταξη εκπαιδευτικών στις ειδικές κατηγορίες. Έγιναν δεκτά και τα δύο (2) αιτήματα που υποβλήθηκαν και αφορούν σε εκπαιδευτικούς της Α΄Χίου.Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνήσουν με τη Γραμματεία του ΠΥΣΔΕ για περισσότερες πληροφορίες (τηλ. 22710 44816). Η προθεσμία υποβολής ενστάσεων επί της ένταξης  στις ειδικές κατηγορίες ορίζεται μέχρι την Τρίτη 23/07/2019 και ώρα 10:00΄.