“Προσωρινές τοποθετήσεις μεταταγμένων, νεοδιόριστων και αποσπασμένων εκπαιδευτικών”

Οι εκπαιδευτικοί που περιλαμβάνονται στους παραπάνω πίνακες οφείλουν να  παρουσιαστούν, την 1/9/2017, στα σχολεία της προσωρινής τους τοποθέτησης.  Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ Χίου οφείλουν να  παρουσιαστούν, την 1/9/2017, στα σχολεία της τελευταίας προσωρινής τους τοποθέτησης. Σε όλους τους ανωτέρω εκπαιδευτικούς δε θα ανατεθεί επί του παρόντος καμία ώρα διδασκαλίας.

Με βάση τους τελικούς πίνακες λειτουργικών κενών, που θα ανακοινωθούν την 1/9/2017, οι εκπαιδευτικοί θα μπορούν να τροποποιήσουν ή  να συμπληρώσουν τις ήδη υποβληθείσες αιτήσεις προτίμησης, μέχρι και την Τρίτη,  5/9/2017 και ώρα 12:00΄. Οι τοποθετήσεις και  διαθέσεις εκπαιδευτικών για την τρέχουσα σχολική χρονιά 2017-2018 θα πραγματοποιηθούν κατά την προγραμματισμένη  συνεδρίαση του ΠΥΣΔΕ Χίου, στις 6/9/2017.