Ενημέρωση σχετικά με τα σχολεία τοποθέτησης-διάθεσης των αναπληρωτών Γ΄φάσης (πρόσληψη 25/10/2021)

Σας ενημερώνουμε ότι καταχωρίσθηκαν στο ΟΠΣΥΔ τα κενά σχολικών μονάδων της ΔΔΕ Χίου,  προκειμένου να τα δηλώσουν, κατά σειρά προτίμησης, οι αναπληρωτές που προσλήφθηκαν  στη Γ΄ φάση. Επειδή, όμως, λόγω περιορισμών του συστήματος, στο SMS που θα λάβουν οι αναπληρωτές θα φαίνεται μόνο το σχολείο προσωρινής τοποθέτησης και όχι το/τα σχολείο/-α διάθεσής τους για συμπλήρωση ωραρίου, γνωστοποιούμε εδώ, προς ενημέρωσή τους, πίνακα με τα σχολεία τοποθέτησης και διάθεσης. Ενδέχεται, ωστόσο, να υπάρξουν τροποποιήσεις στις ακριβείς ώρες τοποθέτησης και διάθεσης σε κάθε σχολείο, οι οποίες θα αποτυπώνονται στην Απόφαση τοποθέτησης των εκπαιδευτικών όταν αυτή ανακοινωθεί.

Προσοχή: Οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί που θα τοποθετηθούν σε ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ, οφείλουν να παρουσιασθούν για ανάληψη υπηρεσίας (1 ή 2 Νοεμβρίου) στο ημερήσιο ΕΠΑΛ στο οποίο θα διατεθούν και όχι στο Εσπερινό. Για διευκρινίσεις παρακαλούμε επικοινωνείτε με τη ΔΔΕ Χίου στο τηλ. 22710-44131 (κα Τελλή Αγγελική).